sba ppp podmínky splácení půjčky

1931
Vovich Milionirovich
sba ppp podmínky splácení půjčky
  1. Jaké jsou podmínky splácení PPP půjček?
  2. Jak dlouho musím splácet svou PPP půjčku?
  3. Je nutné splácet PPP půjčky?
  4. Jaká jsou nová pravidla pro odpuštění PPP půjčky?
  5. Můžete jít do vězení za PPP půjčku?
  6. Kdo má nárok na PPP půjčku?
  7. Jak vypočítám svou PPP půjčku?
  8. Jaké dokumenty jsou potřebné k odpuštění PPP půjčky?
  9. Co když nevyužijete všechny své PPP půjčky?
  10. Kolik si můžete půjčit PPP?
  11. Mohu svým zaměstnancům více zaplatit PPP půjčkou?
  12. Co pokrývá PPP půjčka?

Jaké jsou podmínky splácení PPP půjček?

Podrobnosti o půjčce

PPP půjčky mají úrokovou sazbu 1%. Půjčky vydané před 5. červnem 2020 mají splatnost dva roky. Půjčky vydané po 5. červnu 2020 mají splatnost pět let.

Jak dlouho musím splácet svoji PPP půjčku?

Jak dlouho musím splácet půjčku COVID-19 PPP? Krátká odpověď na tuto otázku je, že máte 5 let (dříve dva roky; viz „důležitá aktualizace“ výše) na splacení vaší PPP půjčky a 1% úrok, který vznikne od okamžiku, kdy ji obdržíte.

Je nutné splácet PPP půjčky?

Ano. PPP půjčky (plná částka jistiny a případný úrok) mohou být plně odpuštěny, což znamená, že nemusí být splaceny. Pokud nepožádáte o odpuštění, budete muset půjčku splácet.

Jaká jsou nová pravidla pro odpuštění PPP půjčky?

Aby bylo odpuštěno, musí být alespoň 60% z částky půjčky použito pro účely mezd. Pokud se na výplatu použije méně než 60% vaší půjčky, stále můžete mít nárok na odpuštění, přičemž částka, kterou utratíte, přímo souvisí s odpuštěním.

Můžete jít do vězení za PPP půjčku?

Nárok na odpočet výdajů placených z PPP úvěrových fondů může také vést k federálním poplatkům za daňové úniky. Méně než 26 U.S.C. § 7201, federální daňové úniky nesou pokuty až do výše 100 000 USD (pro fyzické osoby) nebo 500 000 USD (pro korporace) a až pět let federálního vězení.

Kdo má nárok na PPP půjčku?

Kdo se kvalifikuje pro PPP půjčku? Každá malá firma s 500 nebo méně zaměstnanci může mít nárok. To zahrnuje malé podniky, korporace S, korporace C, LLC, soukromé neziskové organizace, organizace založené na víře, kmenové skupiny a skupiny veteránů.

Jak vypočítám svou PPP půjčku?

PPP půjčky se počítají na základě průměrných měsíčních nákladů na platy vás a vašich zaměstnanců. Pokud jste živnostník nebo osoba samostatně výdělečně činná a podáte plán C, vypočítá se vaše PPP půjčka na základě hrubého zisku (nebo hrubého příjmu) vašeho podnikání. Váš plat jako vlastníka je definován způsobem zdanění vašeho podnikání.

Jaké dokumenty jsou potřebné k odpuštění PPP půjčky?

Jak a kdy požádat o odpuštění půjčky

  • Přihlášky k dani ze mzdy hlášené nebo budou hlášeny IRS (obvykle formulář 941); a.
  • Uveďte čtvrtletní hlášení o mzdách za podnikání a jednotlivé zaměstnance a daňové přiznání k pojištění v nezaměstnanosti hlášené nebo budou hlášeny příslušnému státu.

Co když nevyužijete všechny své PPP půjčky?

Pokud zjistíte, že nemáte nárok na úplné nebo částečné odpuštění půjčky, budete muset splatit alespoň část vaší PPP půjčky. ... Pokud nepožádáte o odpuštění půjčky, budou vaše splátky půjčky odloženy o 10 měsíců po skončení zvoleného krytého období (8 nebo 24 týdnů, v závislosti na vaší půjčce)

Kolik si můžete půjčit PPP?

Maximální množství peněz, které si můžete vypůjčit jako první dlužník PPP, jsou 2.5násobek vašich průměrných měsíčních mzdových nákladů, maximálně 10 milionů $. To například znamená, že pokud byla vaše průměrná měsíční mzda za posledních 12 měsíců 100 000 $, můžete si půjčit až 250 000 $.

Mohu svým zaměstnancům více zaplatit PPP půjčkou?

Mohu použít všechny prostředky PPP k úhradě sám? Ne, a to platí pro všechny malé podniky. Udržet své zaměstnance propouštěné a zvyšovat svůj vlastní plat je v rozporu s účelem programu. Vaše odpustitelná částka by se snížila, protože váš počet zaměstnanců byl nižší než dříve.

Co pokrývá PPP půjčka?

PPP půjčky kryjí mzdové náklady, včetně nákladů na dovolenou zaměstnanců, rodičovské, rodinné, zdravotní a nemocenské. Zákon CARES však vylučuje kvalifikovanou mzdu za nemocenskou a rodinnou dovolenou, pro kterou je povolen zápočet podle paragrafů 7001 a 7003 Zákona o reakci na první koronavirus v rodině (veřejné právo 116–127).


Zatím žádné komentáře